Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 20:11
Temat postu:

Pojawia sie olej na chlodnicy


Witam autko kupilem niedawno, przednia chlodnica (ta od wody) nie intercooler byla z dolu dosc mocno zaolejona, oslona pod silnikiem ta przednia tez, umylem wszystko bardzo doklanie i po paru dniach znowu zaczyna mi sie pojawiac z dolu na chlodnicy olej. Czy to intercooler? Jak sprawdzic czy to faktycznie to i jakie moga byc nastepstwa jazdy na nieszczelnym intercoolerze. Dodam jeszcze ze jak rozpedzam dosc gwaltownie auto to tak pomiedzy 1.7 - 2tys obr slychac taki gwizd to chyba turbo, potem juz jest cicho.
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Można potwierdzić w warunkach warsztatowych bądź jak jest wieksza dziura z pomocą drugiej osoby (nie zawsze bo zależy gdzie jest nieszczelność). Jedna osoba dodaje gazu i puszcza i tak cały czas a druga szuka powiewu powietrza przy chłodnicach. Najprostsza metoda to jeśli to nie jest automat wtedy nie ma skąd pojawić się olej na chłodnicach poza intercoolerem i od razu wiadomo że to on.
Następstwa jazdy z nieszczelnym intercoolerem dopiero jak zrobi się duża dziura to zacznie wywalać błąd i silnik będzie przechodził w tryb awaryjny.
Tak to żadnych następstw nie poza tym wyciekiem.
Co do gwizdu to może go wydawać też uszkodzony intercooler.
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


A wiec to chyba intercooler. Mam jeszcze taki objaw: stojac na luzie, gdy daje gazu i potem puszczam pedal to w momencie spadania obrotow jakby gdzies robilo sie podcisnienie, slychac taki "pssst" jakby bylo zamontowane uzadzenie blow off tylko ze o wiele ciszej. Przy zamknietej klapie prawie tego nie slychac, ale gdy jest otwarta to slychac dobrze. Nie wiem czy to tak ma byc czy tez cos z tym nie tak.
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Cytat:
Mam jeszcze taki objaw: stojac na luzie, gdy daje gazu i potem puszczam pedal to w momencie spadania obrotow jakby gdzies robilo sie podcisnienie, slychac taki "pssst" jakby bylo zamontowane uzadzenie blow off tylko ze o wiele ciszej.

Możliwe jest kilka przyczyn:
-zawór EGR
-uszkodzone łopatki turbiny, turbina
-rura turbo dolotowa przy turbinie
-wszelkie nieszczelności układu doładowania
Niewielkie pssst jest normą w tych silnikach, nieprzejmować się jeździć z tym chyba że nasili się. Ustalenie tego pssst zajmuje czasmi klika godzin
Powrót do góry
rafalvolvo

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz/uk
Posiadane auto: volvo s60 2.4d5 2003
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 06:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


hej ja mialem ten sam problem, przy tych samych obrotach co tobie zaczal gwizdac i z czasem coraz glosniej, okazalo sie ze intercooler jest mocno rozszczelniony, tylko ze u mnie wywalalo blad (engine service requaired)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 06:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 18:15
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Miesiac temu bylem na kompie, nie wykazalo zadnych bledow w ukladzie doladowania. Trudno powiedziec czy az tak bardzo glosno slychac to pssst, musialbym porownac z innym D5. Nie jestem znawca, ale ogolnie turbo wydaje sie byc wporzadku. Nie ma jakichs tam dziwnych spadkow mocy, na kazdych obrotach ladnie rowno przyspiesza, tylko jak juz pisalem wyzej slychac ten swist przy pewnym zakresie obrotow, ale tez nie zawsze ten objaw wystepuje. Kolego rafalvolvo a wiesz moze gdzie miales rozszczelnienie na intercoolerze? Musiales wymieniac, czy dalo rade zalatac? Ile wyniosla cie taka impreza? Dziwi mnie dlaczego na chlodnicy z dolu pojawia sie olej, tam jest taka gabka i ona tez jest nasaczona olejem. Czy moze olej z intercoolera przedostawac sie tak do przodu az przez chlodnice? A i sama chlodnica jest wygieta troche "w banan" gdyby patrzec z przodu to jest wklesla. Czy intercooler przez to tez mogl sie troche wygiac i rozszczelnic? Dzwona raczej nie dostala bo zeberka nie sa powyginane.
Powrót do góry
gadu-gadu
votec

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: S60 D5 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 21:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Mnie udało się zlikwidować nieszczelnośc bez wizyty u mechanika. Zdemontowałem praktycznie cały przód by dostać się do intercoolera, gołym okiem nie zauważyłem nieszczelności. Dopiero gdy do wymontowanej chłodnicy nalałem wody zauważyłem dwa miejsca gdzie chłodnica przeciekała (oczuwiście najniższy kanał w chłodnicy. ze względu na grubość ścianek chłodnicy spawanie nie wchodzi w grę, pozostało lutowanie lub klejenie, wybrałem opcję drugą http://allegro.pl/klej-pasta-do-aluminium-metalu-pasta-aluminiowa-i1192434424.html. Po dokładnym oczyszczeniu chłodnicy rozpuszczalnikiem zakleiłem uszkodzone miejsca. Jak na razie (4 miesiące) rozwiązanie się sprawdza
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 21:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Dzieki kolego. Wszystko wykazuje na to ze to intercooler, bo skad bralby sie olej? Tylko wyciek chyba nie jest az tak duzy, aczkolwiek trzeba byloby to zdjagnozowac i naprawic. A miales moze jakies swisty, gwizdy podczas jazdy, albo dzialo sie cos nietypowego?
Powrót do góry
gadu-gadu
votec

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: S60 D5 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Wrz 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


MarcinQ napisał:
A miales moze jakies swisty, gwizdy podczas jazdy, albo dzialo sie cos nietypowego?

miałem to charakterystyczne gwizdanie przy przyśpieszaniu, nie czekałem na komunikaty komputera o usterce
Powrót do góry
piotrk9

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: S 60
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


Witam
Pytanie: czy chłodnica w s60 D5 różni się w zależności od silnika czy jednak pasuje jedna
Powrót do góry
Ramzes s60

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grajewo
Posiadane auto: volvo s60 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 20:05
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


A przy tych objawach samochód niekopcił wam czarnym dymem . bo umnie kopci i to nawet mocno. Prosze o odpowiedz?
Powrót do góry
votec

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: S60 D5 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Pojawia sie olej na chlodnicy


u mnie nie kopcił i nie kopci. na razie inntrcooler szczelny, więc inwestycja 28zł się opłaciła
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System