Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 10:05
Temat postu:

Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?


Koledzy jak w temacie. Czy warto to zaslepiac/czyscic ?
Kolega mial jakies spadki mocy u siebie w 1.9 jtd Stilo i pokazywal mi zdjecia tego zaworu - sadza , syf brud, maz itp okropnie to wszystko wygladalo i jeszcze potem wszystko to leci do silnika. Ja nie widze problemow jakis u siebie ale ten syf ktory zobaczylem u niego troche mnie przerazil. Czy wg Was warto sie tym tematem zainteresowac, rozkrecic, sprawdzic, czy poprostu zostawic jak jest i nie kombinowac?

PS. Tutaj znalazlem instrukcje czyszczenia EGR http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=678805 niby proste jak bulka z maslem, myslicie ze takie czyszczenie wystarczy?
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 18:45
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?


Zaślepić nie można bo będzie wywalać błąd, co do czyszczenia to ważniejsza jest odpowiednia eksploatacja takie zanieczyszczenia pojawiają się w autach które jeżdżą na krótkich odcinkach oraz z niskimi obrotami a wysokim obciążeniem. W tej instrukcji i tak samego zaworu egr nie czyszczą tylko odcinek chłodnicy i wlot do układu dolotowego.
Czy konieczne jest czyszczenie po poprzednim właścicielu można sprawdzić ściągając tylko tą gumową rurę od kolektora do tego mixera.(drugie zdjęcie w tej instrukcji)
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?


Dzieki kolego za odpowiedz tez mi sie wydawalo ze to predzej glebiej przy samym tym zaworze nalezalo by przeczyscic bo tam moze sie ewentualnie blokowac a nie na samym dolocie do niego. Mysle ze wielu ludziom sie to przyda bo kwestia zaworu EGR przewija sie chyba przez fora kazdej marki a tu o tym nie bylo. Dobrze wiedziec ze akurat w S60 D5 zacznie sypac bledami bo w innych autach to sie nie dzieje, a wiec uchroni nas przed kosztami kasowania ich. Na czasie sprawdze co tam sie dzieje w tej rureczce.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?


Witam ponownie,
Mnie ciekawosc zjadla i musialem sie tam dobrac, jak kogos to interesuje co tam moze zastac to zalaczam zdjecie... Poprostu masakra, wiedzialem ze moze byc syf ale w zyciu bym sie nie spodziewal ze az taki, zrobilem tylko jedno zdjecie bo potem rece mialem tak [cenzura] ze nie bylem w stanie robic kolejnych. Czyszczenie rak zajelo mi chyba pol godziny. To co widac na tej fotce bylo jeszcze w miare sypkie. To co sie dzialo dalej w tej metalowej rurze i rurze gumowej dochdzacej do silnika to jest nie do opisania. Smola, maź listewka tyle tego wdarlem z tych czesci ze glowa mala. Jak widac na fotce wejscie do zaworu EGR sie prawie samo zaslepilo Smile. Nie zaslepialem tego jedynie wyczyscilem ale jak pomyslec ze ta rura z tym gnojem i grudami ioraz czysciutkie powietrze(bo przeciez juz za filtrem powietrza) idzie do komory spalania to... no szkoda slow. Proponuje ubrac jednorazowe gumowe rekawiczki bo ta smola wyjatkowo ciezko schodzi.
Fajne, nie?

Powrót do góry
gadu-gadu
dres242

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: VOLVO S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 21:03
Temat postu:

siema


jak zobaczylem twoje foto to sam chyba u siebie sprawdze Smile sluchaj a pod tym zaworem jest jakaś uszczelka ????? zastąpiłeś ją czymś ???
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 09:11
Temat postu:

Re: siema


dres242 napisał:
jak zobaczylem twoje foto to sam chyba u siebie sprawdze Smile sluchaj a pod tym zaworem jest jakaś uszczelka ????? zastąpiłeś ją czymś ???

Nie ma zadnej uszczelki, ja nic nie zaslepialem i nic z tym nie robilem tylko to wyczyscilem
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 10:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Zawor EGR, czy warto to zaslepic/czyscic ?


Powinna być uszczelka, taka metalowa.
Powrót do góry
dres242

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: VOLVO S60
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 20:42
Temat postu:

siema


Siema ja dziś też czyściłem i powiem ze miałem podobnie Smile ręce jeszcze czyszcze Smile a mam pytanko bo czekam na intercooler jak go najlepiej sprawdzić czy jest szczelny ????????
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

82 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoS60

35 900

2013r.

132 000 km

pomorskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System