Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
McMatthew

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz/UK

Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 13:56
Temat postu:

Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


Mam nawiew z klimą ustawianą ręcznie. Na zimnym silniku mogę sobię ustawiać dowolnie ciepłe lub zimne powietrze jak tylko chcę. jak silnik nagrzany to jeżeli miałem ustawione na najcieplejsze to zostanie, jak nie to robi zrobi sie najzimniejsze i nie mogę ustawić już ciepłego. Nie wiem co jest i proszę o pomoc jeżeli ktoś jest mi w stanie powiedzieć co jest. Servo od ustawiania ciepło-zimno sprawdzałem jest ok. Panel regulacji zdaje się być ok. czujnik przy nagrzewnicy ok, jeszcze tylko pytanie czy czujniki chłodziwa i temperatury zewnętrznej mogą mieć jakiś w tym udział? jeżeli tak to gdzie one dokładnie są, bo mam schemat elektryczny ale nie wiem gdzie dokładnie są umiejscowione. Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 15:27
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


To co piszesz wskazywałoby że zacina się przesłona sterująca ciepło-zimno lub pojawia się błąd serwomotoru. Czujnki nie mają związku z tym , nawet w automatycznej klimatyzacji jak przestawisz w skrajne położenie zimno albo ciepło to musi to zrobić bez względu na wskazania z czujników. W przypadku ręcznej klimatyzacji tym bardziej ma reagować na każdą zmine ustawień.
Powrót do góry
McMatthew

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz/UK

Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 23:35
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


przeslona nie zacina sie, na zimnym chodzi idealnie to samo z servo, gdyby servo bylo nie tak to nie dzialaloby tez na zimnym. servo dziala ok, rozbieralem sprawdzalem, mierzylem napiecia i rezystancja w sterowaniu servo tez ok. problem w tym, ze jak mam cieple wlaczone i rozgdzeje silnik to zostaje, ale jak chociazby o jeden skok przesune na zimny to calkiem zalacza na zimny do konca. moim zdaniem to cos z panelem bedzie nie tak. tylko tam sie zabrac to kosmos bedzie haha. gdybym mial jeszcze jakis schemat to by bylo ok, ale tak to troche dluzej z pewnoscia to zajmie. co do czujnikow to masz racje, tylko moga one wplynac tez na blad w procku na panelu Wink
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 09:42
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


Cytat:
servo dziala ok, rozbieralem sprawdzalem, mierzylem napiecia i rezystancja w sterowaniu servo tez ok.
takie sprawdzenie może być niewystarczające. Odczytywałeś błędy kompem?
Co do panelu klimy w tych autach to nie było z nimi problemów z takimi objawami. Wykluczyć nie można, jeśli nie ma kodów błędów to pozostaje wymienić go no chyba że podejmiesz się naprawy jego. Tyle że przydałoby się podmienić chociaż na próbe żeby mieć pewność że to panel.
Powrót do góry
McMatthew

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz/UK

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 12:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


hmm, no wedlug mnie to 'takie' sprawdzenie jest duzo pewniejsze niz bledy z kompa, bo ja przynajmniej wiem, ze sero dziala idealnie tak jak powinno. a poza tym na kompie nie wyskakuja mi zadne bledy. a problem z podmiana taki ze nia mam czym podmienic. ale i tak chcialbym zmienic sobie na auto klime wiec tak czy tak musze kupic panel.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 12:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 15:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


Cytat:
hmm, no wedlug mnie to 'takie' sprawdzenie jest duzo pewniejsze niz bledy z kompa
nie zgodze się bo servorvomotor jest sprawdzany dynamicznie (wskaznia czujnika położenia w czasie pracy), wiele razy spotkałem się z servomotorami które przy sprawdzaniu statycznym były ok a wywalały błędy a jak jest błąd to ustawia servomotor w skrajną pozycje.
Akurat w Twoim przypadku to nie ma znaczenia bo napisałeś że nie ma błędów.
Powrót do góry
McMatthew

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz/UK

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 18:59
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


rozumiem o czym piszesz i zgadzam sie z toba, ale nie w tym przypadku, bo istnieja rozne rodzaje servo a ten jakby to powiedziec, nie jest zbytnio zaawansowany. silniczek i blaszki przesuwane po warstwie rezystywnej. czyli krotko mowiac pospolity dzielnik napiec. hmm no i tak wlasciwie to miernikiem da sie sprawdzic rowniez dynamicznie takie rezystory poprostu przesuwajac i sprawdzajac pomiary chwilowe jednoczesnie wykreslajac sobie krzywa pomiaru Wink ale masz racje rowniez w tym ze nie ma to znaczenia w tym momencie bo to nie jest przyczyna. zabieram sie tymczasem do panelu.


Jestem w trakcie sprawdzania panelu i mam takie pytanie, na linii IG2 czyli zasilania na wylaczonym silniku mam 12V jak zapale to dochodzi do 14V. nie jest to troche za wysoko? moim zdaniem to moze tutaj lezec wina, ale pewien nie jestem. mozliwe ze za wysokie napiecie i stabilizator na panelu zle dziala sie przesterowuje albo inwerter do powrotu (znaczy w druga strone) silniczka nie zadziala wtedy.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 21:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


14V nie jest za wysokim napięciem w instalacji, układy elekektroniczne są przygotowane do pracy spokojnie do 15,6V a podejrzewam że nawet i jeszcze więcej.
Powrót do góry
McMatthew

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz/UK

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) Problemy z nawiewem, ciąg dalszy.


aha no to szukamy dalej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV40

63 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System