Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KoCinek81

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Volvo V70 I '99 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 11:51
Temat postu:

Alarm Volvo Guard V70 I


Wszystko wskazuje na to, że posiadam Volvo Guard w swojej V70 I (naklejki na szybach, czerwona dioda), jednak nie działa. Jest jakby zdezaktywowany. Po zamknięciu autka nie miga czerwona dioda, nie reaguje na otwarcia drzwi i maski w żaden sposób. Po podpięciu kompa i diagnozę Vol-FCR komp VGLA nie zgłasza żadnych usterek (DTSów). Jest to alarm bez kabinowych czujek ruchu (instalacja jest), beza czujnika przechyłu (instalacja jest), bez czujnika stłuczeniowego (instalacja jest), bez dodatkowego wyjca (prawdopodobnie korzysta z klaksonu). Mówiąc wprost: jest to wersja prosta, podstawowa - współpracuje wyłącznie z czujkami otwarcia drzwi, klapy i maski a te działają poprawnie (nie wiem tylko jak optyczna czujka otwarcia maski). Immo i centralny działają sprawnie.
Od czego zacząć i gdzie szukać aby alarm zaczął rozmawiać? Czy taki alarm trzeba skonfigurować do pracy np. programem VADIS, albo KTS Boscha? Czy są jakieś proste sposoby - np. kluczykiem, stacyjką i pilotem?
_________________
KoCinek81


Ostatnio zmieniony przez KoCinek81 dnia Czw 21 Paź 2010, 11:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I


Cytat:
(naklejki na szybach, czerwona dioda),
nie koniecznie oznacza to że masz alarm, a raczej nie masz jeśli nie masz żadnego czujnika. Auto jedynie jest przystosowane do alarmu. Napisz mi na pw numer nadwozia to sprawdze czy auto miało alarm jak wyjeżdzało z fabryki.Aktywacja alarmu w Twoim aucie wymaga programowania przez komputer serwisowy aso.
Powrót do góry
KoCinek81

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Volvo V70 I '99 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 09:24
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I


kinniu napisał:
Auto wyszło z fabryki bez alarmu. Centralka od alarmu jest wspólna z centralnym zamkiem.
Centralka jest nad nogami kierowcy dochodzą 2 kostki, dla przykładu jak wygląda ta centralka linki do allegro
http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=620&from_showcat=1&p=1&string=volvo+modu%C5%82+v70&view=gtext
http://moto.allegro.pl/modul-przekaznik-volvo-s70-v70-97-01-i1260290305.html


OK. Dzięki kinniu za odpowiedź na PW. Teraz już wiem jak wygląda to czego szukałem (i chyba przeoczyłem) Wink
To skoro centralny zamek działa i Vol-FCR łączy się z VGLA, to znaczy, że ten moduł na pewno jest w moim autku. Poza tym, jeżeli nie mam żadnego czujnika, czerwona dioda nie miga i auto nie reaguje na otwarcie drzwi to znaczy, że funkcje alarmu są aktualnie całkowicie zdezaktywowane (zaprogramowane fabrycznie na wyłączone).
Czy można go zaprogramować tak, żeby reagował przynajmniej na otwarcie drzwi (czyli bez dokupowania pozostałych czujników)? Czy można dokupić do niego pozostałe czujniki (np ruchu w kabinie) i aktywować w nim odpowiednie funkcje w zależności od posiadanego wyposażenia? I ostatnie pytanie: czym to zrobić, jaki programator sobie z tym radzi: VADIS, VIDA czy KTS (mam na miejscu dostęp odpłatny do KTSa)? Czym posługują się ASO? Nie znam pełnych możliwości tego alarmu, nie wiem czy moduł, który posiadam wszystko obsługuje, czy są jego różne wersje. Na razie gdybam... Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę albo namiary na dobrą instrukcję do Volvo Guard (ja do tej pory nie trafiłem na odpowiedni opis działania swojego alarmu).
_________________
KoCinek81
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 18:31
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I


Rocznik 99 czyli wgranie oprogramowania, dołożenie syreny lub klaksonu , dołożyć możesz czujniki jakie tylko chcesz tyle że to następne programy. Masz czujnik zamknięcia maski, bo jak nie to trzeba będzie dołożyć. Instrukcja alarmu powinna być w instrukcji obługi auta o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry
KoCinek81

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Volvo V70 I '99 2.5 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 11:17
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I


kinniu napisał:
Instrukcja alarmu powinna być w instrukcji obsługi auta o ile dobrze pamiętam.


Problem w tym, że przy zakupie używanego nie dostałem żadnych instrukcji. W tej ściągniętej z netu są tylko informacje o sposobie działania zamka centralnego.
_________________
KoCinek81
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 11:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bart1980

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Volvo, V70, 2.4 D5, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 22:41
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Alarm Volvo Guard V70 I


Mam podobny problem. Alarm podobno jest, auto w pełni wyposażone, dioda nie miga, przy naciśnięciu czerwonego trójkąta w pilocie (aktywującego straszak) auto miga i wyje syreną klaksonu. Po odłączenie czujnika wewnątrz pojazdu, pojawia się komunikat potwierdzający oraz lampka kontrolna na przycisku świeci. Alarm nie aktywuje się nie miga dioda, można spokojnie otworzyć maskę, drzwi od wewnątrz zablokowane. O co chodzi? Mam alarm czy nie? co z syreną?
Proszę o pooc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System