| Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
| Autor |
Wiadomość |
wojti62
Debiutant

Dołączył: 27 Lip 2011 Posty: 25 Skąd jesteś (miejscowość / region): Kampinos/mazowieckie Posiadane auto: VOLVO V70 2,5 td 2001
Piwa: 1/4
|
| Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 11:36
Temat postu: Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
Witam. Dzisiaj chciałem złożyć oparcie od kanapy. Niestety udało mi się tylko złożyć jedną część. Z tego co widzę zamek nie zwalnia rygla. Czy ktoś podpowie jak dobrać sie do tego mechanizmu?
Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam |
|
| Powrót do góry |
|
 |
wojti62
Debiutant

Dołączył: 27 Lip 2011 Posty: 25 Skąd jesteś (miejscowość / region): Kampinos/mazowieckie Posiadane auto: VOLVO V70 2,5 td 2001
Piwa: 1/4
|
| Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 08:38
Temat postu: Problem z złozeniem tylnej kanapy V70 kombi |
|
|
Witam wszystkich.
Jeśli ktoś ma problem ze złożeniem kapy w kombi to polecam naprawę we własnym zakresie. W warsztacie za rozłożenie kanapy chcieli 100 zł oczywiście bez ewentualnych częśći. Pan mówił coś o zerwanej lince którą będzie trzeba wymienić? Postanowiłem pobawić się w sobotę tym oparciem i warto było. Do otwarcia oparcia własnoręcznie wykonałem ze starych śróbokrętów dwa zagięte przyrządy za pomocą których udało mi się otworzyć rygiel. Po otwarciu oparcia zdemontowałem plastikową osłonę mechanizmu. Okazało się że nie mazadnej linki! Jednak wielu mechaników w naszym kraju to ma rozbudowaną wyobraźnię .Okazało się że sprawcą usterki jest wyłamany kawałek ścianki plastikowej sywaka za pomocą którego otwiera się oparcie kanapy. Zdjagnozowanie problemu zajęło mi godzinkę, a teraz pozostaje jeszcze znalezienie na szrocie takiego plastiku i po zawodach. Jakby ktoś potrzebował bardziej szczegółowych wskazówek w tym temacie to dysponuję dokumentacją zdjęciową.
Pozdrawiam |
|
| Powrót do góry |
|
 |
arekg
Czytelnik

Dołączył: 24 Sie 2011 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków Posiadane auto: volvo v70
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Sro 24 Sie 2011, 22:31
Temat postu: kanapa |
|
|
| mam ten sam problem wiec jak mozesz to w klej te zdjecia moze i ja dam rade |
|
| Powrót do góry |
|
 |
wojti62
Debiutant

Dołączył: 27 Lip 2011 Posty: 25 Skąd jesteś (miejscowość / region): Kampinos/mazowieckie Posiadane auto: VOLVO V70 2,5 td 2001
Piwa: 1/4
|
| Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 10:36
Temat postu: Otwarcie oparcia kanapy w V70 kombi |
|
|
Witam kolegę! Otwarcie kanapy trzeba zacząć od przygotowania sobie przyrządu. Ja zrobiłem go ze śrubokręta i musi on być dość gruby i solidny aby się nie wyginał. Pierwszy niestety mi się nie udał bo był zbyt giętki. Następnie musisz wejść do bagażnika i przygotowanym narzędziem odciągnąć rygle opierając na blaszanej krawędzi zamka. Śrubokręt musisz naciskać do dołu. Najpierw zeskoczy pierwszy rygiel i kanapa lekko przesunie się do przodu. Drugi rygiel jest trochę trudniejszy do odblokowania bo już nie widzisz tego co robisz, bo jest on umiejscowiony dalej od pierwszego i po zwolnieniu pierwszego rygla i przesunięciu kanapy jest on głębiej. Zdjęcia zrobione są po odkręceniu plastiku oparcia, którego można dokonać dopiero po pełnym otwarciu kanapy. Trzeba odkręcić trzy wkręty z boku i jeden na górze przy zagłówku. Niestety zdjęcia to na mail mogę wysłać bo ja nowy forumowicz jestem i nie udało mi się załączyć
Mój adres: [email protected]
Pozdrawiam |
|
| Powrót do góry |
|
 |
raf8408
Debiutant

Dołączył: 07 Sty 2011 Posty: 12 Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Posiadane auto: Volvo V70 II 2,5D 2000r.
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 12:26
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
Jeśli dałoby radę, to i ja poproszę
Mój mail [email protected]
Z góry dziękuję! |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
| Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 12:26
Temat postu: reklama |
|
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
wojti62
Debiutant

Dołączył: 27 Lip 2011 Posty: 25 Skąd jesteś (miejscowość / region): Kampinos/mazowieckie Posiadane auto: VOLVO V70 2,5 td 2001
Piwa: 1/4
|
| Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 17:55
Temat postu: Mechanizm składania tylnej kanapy V70 |
|
|
Witam kolegów. Niestety jeszcze nie zdążyłem znaleźć używanej osłony mechanizmu składania lewej kanapy, a już ten sam problem mam z prawej strony. Wniosek mój jest taki, że po pierwsze mechanizm zwalniania zaczepów kanapy po 10 latach powinien być dobrze przesmarowany. Po drugie tworzywo ABS z którego osłona i suwak zwalniania rygli jest zrobiony chyba się trochę zestarzało i dlatego tak łatwo pęka. Tak więc teraz potrzebuję dwóch osłon mechanizmu rygla!!! Jeśli ktoś może podpowiedzieć gdzie takie plastiki dostanę to będę wdzięczny.
Pozdrawiam  |
|
| Powrót do góry |
|
 |
MuuMen
Dyskutant

Dołączył: 24 Kwi 2009 Posty: 56 Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa Posiadane auto: V 70 2.5 tdi
Piwa: 0/1
|
| Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 18:17
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
Witam.
Mam ten sam problem z oparciem prawym( podwójnym). Poproszę o fotki jak się do tego zabrać. [email protected]
Pozdrawiam. |
|
| Powrót do góry |
|
 |
jim.rye
Czytelnik

Dołączył: 24 Paź 2016 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź Posiadane auto: Volvo, V70, 2.5, 2000r.
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pon 24 Paź 2016, 15:01
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
Ja mam ten sam problem, wiem że minęło dużo czasu od ostatniego posta, ale jeśli jeszcze masz te zdjęcia to również proszę o przesłanie mi ich Mój adres: [email protected] |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Maniu_85
Stały Bywalec

Dołączył: 25 Wrz 2012 Posty: 115 Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin Posiadane auto: A140 03r W210 sprzedany w planach W203
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pią 04 Paź 2019, 15:28
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
| Ja też nie mogę złożyć kanapy z jednej strony podeślę ktoś foty? Albo opisze co i jak? email: [email protected] |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Mir3k
Czytelnik

Dołączył: 29 Sty 2021 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Posiadane auto: V70 2.0 2002
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pią 29 Sty 2021, 02:10
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
| Ja mam ten sam problem, jeżeli ktoś zachował zdjęcia to prośba o przesłanie ich na mój adres: [email protected] |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Jerrata
Czytelnik

Dołączył: 27 Mar 2022 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodnipomorskie Posiadane auto: Volvo V70, 2.4, 2001
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Nie 27 Mar 2022, 11:58
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
Witam,
Proszę o przesłanie dokumentacji zdjęciowej na adres: [email protected]
Dziękuję i pozdrawiam. |
|
| Powrót do góry |
|
 |
zuz9911
Czytelnik

Dołączył: 21 Sie 2025 Posty: 1 Skąd jesteś (miejscowość / region): Szwecja Posiadane auto: Volvo v70 II 2.4T 2001
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Czw 21 Sie 2025, 12:18
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
| Jeśli dokumentacja wciąż istnieje to bardzo proszę o wysłanie jej do mnie na adres zuz9911@gmailcom |
|
| Powrót do góry |
|
 |
MartarHuve
Czytelnik

Dołączył: 13 Mar 2026 Posty: 3 Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa Posiadane auto: Marka: Audi Model: A6 Wersja modelu: C6 (Lifting) Pojemność silnika: 3.0 TDI Rok: 2009
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pią 13 Mar 2026, 12:20
Temat postu: Re: Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
| wojti62 napisał: | Witam. Dzisiaj chciałem złożyć oparcie od kanapy. Niestety udało mi się tylko złożyć jedną część. Z tego co widzę zamek nie zwalnia rygla. Czy ktoś podpowie jak dobrać sie do tego mechanizmu?
Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam |
Miałem podobny problem w swojej V70 i najczęściej winny jest sam mechanizm zamka w oparciu albo linka od dźwigni. Najpierw sprawdź, czy po pociągnięciu za uchwyt czujesz jakikolwiek opór. Jeśli dźwignia chodzi bardzo lekko, możliwe że linka spadła z zaczepu albo się rozciągnęła. Dostęp do mechanizmu jest od strony bagażnika – trzeba delikatnie odchylić tapicerkę na tyle oparcia. Zwykle trzyma się na kilku plastikowych spinkach. Po zdjęciu zobaczysz zamek i linkę idącą do dźwigni. Czasem wystarczy przesmarować zamek i ręcznie przesunąć rygiel śrubokrętem, żeby oparcie się zwolniło. Warto też sprawdzić, czy nic nie blokuje zaczepu od strony nadkola. |
|
| Powrót do góry |
|
 |
MartarHuve
Czytelnik

Dołączył: 13 Mar 2026 Posty: 3 Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa Posiadane auto: Marka: Audi Model: A6 Wersja modelu: C6 (Lifting) Pojemność silnika: 3.0 TDI Rok: 2009
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pią 13 Mar 2026, 12:21
Temat postu: Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problem ze złożeniem oparcia tylnej kanapy w kombi |
|
|
| Ran into problems sending Mail. Expected: 250, Got: 501 Invalid RCPT TO address provided |
|
| Powrót do góry |
|
 |
MartarHuve
Czytelnik

Dołączył: 13 Mar 2026 Posty: 3 Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa Posiadane auto: Marka: Audi Model: A6 Wersja modelu: C6 (Lifting) Pojemność silnika: 3.0 TDI Rok: 2009
Piwa: 0/0
|
| Wysłany: Pią 13 Mar 2026, 12:21
Temat postu: tema |
|
|
| Miałem podobny problem w swojej V70 i najczęściej winny jest sam mechanizm zamka w oparciu albo linka od dźwigni. Najpierw sprawdź, czy po pociągnięciu za uchwyt czujesz jakikolwiek opór. Jeśli dźwignia chodzi bardzo lekko, możliwe że linka spadła z zaczepu albo się rozciągnęła. Dostęp do mechanizmu jest od strony bagażnika – trzeba delikatnie odchylić tapicerkę na tyle oparcia. Zwykle trzyma się na kilku plastikowych spinkach. Po zdjęciu zobaczysz zamek i linkę idącą do dźwigni. Czasem wystarczy przesmarować zamek i ręcznie przesunąć rygiel śrubokrętem, żeby oparcie się zwolniło. Warto też sprawdzić, czy nic nie blokuje zaczepu od strony nadkola. |
|
| Powrót do góry |
|
 |
|